Saleziánska rodina Sabinov

Sme jedna rodina. Každý dom: škola života a lásky
2017 Akcie

Predvianočné udalosti

Týždeň pred Vianocami bol naplnený nielen duchovnou prípravou na narodenie Ježiša Krista, ale aj upratovaním a pečením koláčov. Bol však aj výnimočný dvoma udalosťami, ktoré sa v tento týždeň stali.

V nedeľu 17.12. večer navštívil Sabinov provinciál SDB don Jozef Ižold, aby vykonal pravidelnú ročnú vizitáciu. Stretli sme sa s ním aj v pondelok a utorok. V pondelok bolo stretnutie so saleziánmi  spolupracovníkmi a mládežou z Domky. Otec provinciál sa zaujímal o naše fungovanie v stredisku a zároveň odpovedal na naše otázky o saleziánoch na Slovensku a na misiách. V utorok sme sa stretli v stredisku na spoločnej sv. omši a don Ižold sa s nami rozlúčil a povzbudil nás veľmi poučnou kázňou. Ďakujeme za návštevu.

V piatok 22.12. dva dni pred Štedrým dňom sme v stredisku na oratku piekli medovníčky. Saleziánky spolupracovníčky Milka Mišenčikova, Jarka Žilkova a Terka Vargovčikova dozerali na pečenie v rúre. Deti pripravovali cesto, vykrajovali koláčiky a ukladali na plechy. Hotové vanilkou voňajúce medovníčky sa hneď pojedli spolu s čajom, ktorý pripravili animátorky. Radostný večer bol pre nás všetkých veselým stretnutím. Myslím si, že pre niektoré deti to bol aj predvianočný zážitok niečoho nového, čo doma nepoznajú.

Milka Mišenčíková, ASC Sabinov