Saleziánska rodina Sabinov

Sme jedna rodina. Každý dom: škola života a lásky
2017 Akcie Fotogaléria

Brigáda na chate Červená Voda

V dňoch 20. − 21.4. 2018 za nádherného teplého slnečného počasia sme počas piatku a soboty skrášľovali exteriér aj interiér chaty.

Spolupracovníci saleziáni Tóno Čech a Laco Motýľ za výdatnej pomoci Filipa Dobroviča zrenovovali vnútro studne, do betónu osadili nový kryt studne. Tiež pokračovali v prácach na obnove ohniska pod čerešňou.

Správca chaty Jozef Horňák spolu s manželkou odborne skrášľovali a dokončovali prostredie okeníc novými doskami. Vlado Šulík im dosky maľoval na červeno. Zároveň Vlado bol žiadaný, aby pomáhal v drevorubačskom fitnescentre. V ňom pracoval na dovezenej cirkulárke Jožko Kropilák spolu s Lacom Motýľom. Naštiepané drevo do prázdnej drevárky vozil otec Vinco. Drevo v drevárke ukladal otec saleziána Janka Krupu SDB Ján Krupa st. s manželkou, ktorí došli z Prešova.

Na chate večer v piatok sme si odpočinuli. Mali sme spoločne sv. omšu aj ruženec a modlitbu breviára. Pred hrou žolíka sme si dali fajn večeru. Na pitie čaj či dobrú vodu zo studne. Ochutnali sme aj sladučké omšové vínko… A pretože sú v obnovených posteliach aj kvalitné nové matrace, za hlasného nádherného spevu lesného vtáctva sme vstávali čerství, aby sme dokončili, čo sme v piatok nestihli.

Bohu vďaka za všetkých, čo prišli zveľadiť chatu pre účely apoštolátu a rodín, ktorí reagovali na emailovú výzvu Mareka Štofánika o plánovanej brigáde.

don Vincent Macejko, SDB